0

Viiendat aastat Viimsis tegutsev laste mööblipood kolis uutesse ruumidesse

9. juuni 2023

Viimsilastele juba üsna tuttav, mugavat laste mööblit müüv Modern Kids asub endiselt Viimsi Äritare esimesel korrusel, ent sootuks suuremates ruumides, kui seni. Poodi tullakse kindla eesmärgiga Viimsist, Tallinnast ja kaugemaltki, aga juhuslikult mööduvatele väikelastega emadele meeldib poes ka niisama uudistada. 

Pood on justkui väikene mängumaa, sest osad näidised ongi mängimiseks välja pandud. Vanemate järelevalve all saab mängida autorajal, lasta liumäest alla, panna ennast proovile tasakaalulaual ja ronimisseinal. Väikeste tüdrukute rõõmuks on mängumaal nukunurk, mängupood ja köök.

FLEXA laste mööbel kasvab koos lastega
“Kõiki meie poes müüdavaid tooteid iseloomustab funktsionaalsus, ergonoomilisus, vastupidavus, ohutus ning keskkonnasõbralikkus või õigemini kõikide nende omaduste kooslus. Lisaks on kõik tooted väga loovad ja silmale ilusad ning esteetilised vaadata,” ütleb poe omanik ja igapäevaselt poes toimetav Evelin Toom.

FLEXAl on mitu kollektsiooni, mis on ehitatud põhimõttel, et mööbel peab kasvama koos lapsega. “Taanis kahetoalises korteris elades sai lapsele poolkõrge voodi ostetud põhjusel, et ta saaks ruumi säästes hoida voodi all oma mänguasju. Pärast teise lapse sündi, kui kolisime juba kolmetoalisesse, ei pidanud me esimest voodit müüma, vaid ostsime juurde teise aseme ja uue redeli narivoodi tarbeks. Lõpuks majja kolides, kus mõlemal lapsel oli juba oma tuba, tegime narivoodist lihtsalt kaks eraldi voodit – teismeline sai madala ja noorem laps poolkõrge voodi,” iseloomustab Evelin voodite funktsionaalsust.

Poolkõrged voodid ongi Taanis kõige populaarsemad, sest lisaks mänguasjadele saab voodialuse ruumi täita kummuti, riiuli või ka väga mõnusa lamamismadratsiga. Lastele on alati meeldinud ehitada tuppa onne ning poolkõrged voodid pakuvad selleks imelisi võimalusi. Sama firma valmistab ka voodikardinaid, mis kinnituvad takjateibiga voodi ääre alla.

“Tihtilugu arvatakse, et meil on beebipood, sest kõige noorematele mõeldud tooted ongi väljapanekus eespool. Tegelikult leiab meie poest igas vanuses lastele midagi ning mõnikord on ka täiskasvanud enda jaoks midagi avastanud, näiteks reguleeritavaid kirjutuslaudu,” kummutab Evelin ühe enamlevinud mõtte. E-poe külastuste järgi uudistatakse kõige rohkem ikka voodeid. Beebidele ja väikelastele kingitakse palju mänguasju, nukumööblit. Praegu on fookuses aga suvetooted.

“Suures suveootuses on hetkel väljas Konges Sløjdi ja Liewoodi basseinid, ujumismadratsid ja -rõngad, kätised, rannatelgid, päikesevarjud, liiva- ja jäätisevormid, joogipudelid ning silikoonist joogikõrred ja palju muud. Kõik need suvetooted sobivad ideaalselt ka emadele-isadele, sest millised täiskasvanud ei sooviks meres hullata või rannas ja aias mõnusalt päikest võtta,” kutsub poe juhataja kõiki uudistama.

Ohutus ei välista ilu
Mööbli disainist ja ilust enam huvitab kõiki lapsevanemaid ohutus. “Meie poes väljasolevat kaupa iseloomustab elementaarne ohutus. Mööblitootja järgib rangeid ohutusstandardeid ja eeskirju. Mööblil on ümarad servad, kasutatud on mittetoksilisi materjale ja vastupidavaid konstruktsioone, mis samuti suurendavad ohutust ja tagavad vanemate meelerahu,” räägib poe juhataja.

Materjalidest lähemalt rääkides, on FLEXA kõige vanem kollektsioon Classic toodetud kvaliteetsest Soome sertifitseeritud männipuidust. Evelin selgitabki, et mida külmemas kliimas on puud kasvanud, seda tugevamad, need ka on ning nende poes müüdavates premium klassi  toodetes, kasutatakse kõige kvaliteetsemat puitu. Kõik oksakohad täidetakse ja lihvitakse käsitsi ning viimistluseks on ohutud veepõhised värvid ja lakid.

“Red Dot disainiauhinna võitnud FLEXA Popsicle kollektsioon on valmistatud kasepuidust ja tammevineerist. Teiste voodite materjalideks on kvaliteetne MDF ning voodijalgadeks alati täispuidust tamm, kask või saar.  Mailegi mänguasjad on valmistatud linast ja puuvillast. Ka Liewood, Konges Sløjd ja ferm LIVING rõhutavad, et keskkond ja tervis on nende jaoks oluline. Taanlased on materjalide ja kvaliteedi osas väga nõudlikud,” räägib Evelin meile Taani mööblivalmistamise telgitagustest.

Lisaks funktsionaalsusele ja ohutusele on kliendid kiitnud toodete ilusat väljanägemist. “Paljud on öelnud, et poes näeb mööbel veel ilusam välja kui fotodel. FLEXA mööbel ongi disainitud Taani oma ala tippude poolt ning kõiki tooteid saab omavahel kombineerida,” ei ole ka Eesti kliendid kiitusega kitsi. 

“Mööblit uudistama, vaatama ja ostma tullakse ikka kogu perega. Erinevaid aksessuaare käivad valimas pigem emad koos lastega. Ise poes toimetades märkan muidugi seda, et kõige enam paluvad lapsed endale kõrgeid voodeid osta. Kui meil oli poes väljas poolkõrge liumäega voodi, siis see kõnetas lapsi hoopis rohkem kui erinevad mänguasjad.

Teismeliste lemmikuks on kõrge voodi, mille all on lahtikäiv külaliste voodi. Eks selles eas lastel, käib ka rohkem külalisi, kes ööbima jäävad. Hea uni on ikka oluline,” räägib naine kõige populaarsematest toodetest.

Töö, mis teeb õnnelikuks
Enne Eestisse kolimist elas Evelin üheksa aastat Taanis ning mõlemad tema tütred, 11-aastane Florien Elise ja 6-aastane Louise Emilie, sündisid ka Taanis. “Mul oli alati kindel plaan lastega Eestisse tagasi kolida, et nad saaksid olla sugulaste lähedal. Olen väga õnnelik, et saan tööd teha kodu lähedal ja et lapsed saavad pärast kooli ja lasteaeda otse minu juurde tulla. Suurema osa salongi lahtioleku ajast võivad kliendid mind kohata, sest ma naudin inimestega suhtlemist, nende arvamuste kuulamist. Väga paljud tulevad ka tagasi, mille üle on vaid suur rõõm. Meeldib ka pildistada ja sättida väljapanekuid. Jõudumööda tegelen ka sotsiaalmeedia ja kodulehega,” räägib toimekas naine.

Taanist Eestisse kolides leidis Evelin ja tema pere Viimsis väga turvalise ja mõnusa elukeskkonna. “Mul on Viimsis hästi õnnestunud töö ja pereelu ühildamine. Laste tulevik on minu jaoks tähtis ja nende turvalisus väga oluline. Peame julgustama lapsi üksteisest ja keskkonnast hoolima, et kasvaks nende vastutustunne, empaatia ja keskkonnateadlikkus. See sünnib läbi hariduse ja eeskuju. Nad õpivad ja arendavad väärtusi pika aja jooksul, seega tuleb olla kannatlik ja järjekindel positiivse käitumise tugevdamisel. Kui juurutame väärtusi juba varasest noorusest ja hoiame sama joont ka tõrksate teismelistega, siis kujunevad meie lastest tähelepanelikud, vastutustundlikud ja kaastundlikud inimesed,” ütleb Evelin kuldsed sõnad lapsevanemana.

ASTU LÄBI!
Modern Kidsi pood asub Viimsi Äritare (Paadi tee 3, Haabneeme) esimesel korrusel, tooteid saab uudistada ka modernkids.ee ja IG-/FB-s @modernkidsinterior.

Kärt Radik
Viimsi Teataja kaasautor

Foto: Helene-Marie Remmelgas

Kommentaarid

Postita kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata